Among Us – jak być idealnym Crewmatem

Nie przemieszczaj się samotnie

Jeżeli podczas jakiejkolwiek rundy przemieszczasz się w Among Us samotnie, a na dodatek robisz to często, nie dość że stajesz się łatwym celem sabotażysty, to rzucasz na siebie niepotrzebne podejrzenia. Imposterzy tylko czekają na to, aż ktoś oddzieli się od swojej grupy, by go zabić. Natomiast jeżeli w momencie zabójstwa nikomu nie towarzyszysz, nie masz żadnego alibi świadczącego o tym, iż jesteś niewinny. Warto dodać, że jeśli poruszasz się sam, inny gracz może dostrzec to na kamerach, o ile w ogóle ktokolwiek w danej rundzie z kamer korzysta. Z resztą, kamery obejmują tylko niektóre punkty map.

Lenovo Legion

Naucz się układu map

Dobrze wiedzieć, jak zbudowana jest każda z trzech map w Among Us. Dzięki temu łatwiej będzie Ci tłumaczyć, gdzie w trakcie danej rundy byłeś, co tam robiłeś i do jakich miejsc kierowali się inni gracze, których widziałeś. Szczególną uwagę zwróć na to, gdzie są wyjścia z przewodów wentylacyjnych (lub w przypadku jednej z map dziury), czyli skróty między pomieszczeniami, z których mogą korzystać tylko Impostorzy. Warto raz na jakiś czas przyjrzeć się takim wyjściom. Być może wtedy złapiesz sabotażystę wychodzącego z „ventu” lub zmierzającego w jego kierunku. Żaden Crewmate nie stanąłby na wyjściu z przewodu wentylacyjnego, chyba że to wyjście jest w miejscu wykonania jednego z zadań.

Lenovo Legion

Nie przejawiaj niepotrzebnie podejrzanych zachowań

Jeżeli jesteś członkiem załogi, nie narażaj się na zbędne podejrzenia przez swoje zachowanie. Nie stawaj na wyjściach z przewodów wentylacyjnych, nie biegaj tak, jakbyś miał kogoś gonić, naprawiaj systemy, które doznały sabotażu, takie jak światło czy komunikacja, a przede wszystkim donoś o znalezieniu ciała. Gdy ktoś inny zobaczy, że znalazłeś się w pobliżu ciała i o jego obecności nie poinformowałeś, istnieje duża szansa, że w drodze głosowania zostaniesz wyrzucony przez innych „za burtę”.

Rozpoznawaj podejrzane zachowania innych

Jeżeli wraz z innymi członkami załogi chcesz dojść do tego, kim są sabotażyści, musisz zwracać uwagę nie tylko na to, gdzie każdy był co rundę, kto był w pobliżu miejsca zabójstwa i kto ma rzekome alibi, ale także na zachowanie wszystkich graczy. Jako że sabotażyści mogą jedynie udawać wykonywanie zadań, śledź na przykład czy ktoś nie „robi” poszczególnych zadań zbyt długo lub zbyt krótko. Ba, obserwując wykonywanie przez kogoś konkretnego zadania, sprawdź, czy po jego rzekomym wykonaniu wypełnienie zielonego paska w lewym górnym rogu się zwiększyło. Jeżeli tak nie jest, ta osoba to najprawdopodobniej Impostor. Zwróć też uwagę na to, czy ktoś nie „realizuje” przypadkiem zadania, którego w ogóle nie ma na liście zadań.

Nie nadużywaj przycisku Emergency Button

Nic nie irytuje innych graczy tak bardzo, jak wciśnięcie przez kogoś innego przycisku Emergency Button bez powodu. Przycisk ten, jak wskazuje nazwa, pozwala zwołać nadzwyczajne spotkanie i zagłosować na wyrzucenie któregoś z graczy bez konieczności znalezienia ciała. Niemniej, jako że tego nie wymaga, zdarza się, że ułatwia zadanie Impostorom. Jeżeli Ci zdążyli zabić przed naciśnięciem przycisku, a ciała nie zostały znalezione, istnieje mała szansa na to, że ktokolwiek dojdzie do tego, kim oni są. Zatem jeśli ty naciśniesz Emergency Button bez dobrego powodu, licz się z tym, że możesz zostać wyrzucony ze statku głosowaniem. Naciśnij ten przycisk tylko wtedy, jeśli poczujesz, że jesteś w niebezpieczeństwie lub jeśli będziesz świadkiem zdarzenia świadczącego o tym, że konkretna osoba jest sabotażystą.

Lenovo Legion

Zadawaj pytania

Jeżeli ktoś podczas rozgrywki siedzi dziwnie cicho, niech to nie umknie Twojej uwadze. Koniecznie zadaj mu kilka pytań. Dokładniej mówiąc, spytaj, gdzie był podczas ostatniej rundy, jakie zadania wykonał i czy ktoś może potwierdzić jego zeznania. Istnieje szansa, że w ten sposób przyłapiesz kogoś na kłamstwie, odkrywając sabotażystę, a jeśli nie, to chociaż dodasz tę osobę do grona wysoce podejrzanych.

Koniecznie wykonuj zadania

Aby członkowie załogi wygrali rozgrywkę w Among Us, muszą spełnić jeden z dwóch warunków – dojść do tego, kim są sabotażyści i ich zdemaskować lub wykonać wszystkie zadania, zanim sabotażyści zdążą zabić wymaganą liczbę graczy. W tym momencie warto wspomnieć, że jako członkowie załogi przegracie, jeśli wraz z dwoma członkami załogi przy życiu pozostaną dwaj sabotażyści lub jeśli wraz z jednym członkiem załogi przy życiu pozostanie jeden sabotażysta. Dlatego tak istotne jest, aby jak najszybciej wykonać swoje zadania, unikając biegania po mapie bez celu. Co ważne, jeśli już zostaniesz zabity i staniesz się duchem, też nie graj pasywnie. Jako duch również możesz wykonywać zadania i wręcz niezbędne jest, abyś je dokończył.

Lenovo Legion

Inne istotne wskazówki

  • Mów głośno i wyraźnie.
  • W jasny sposób wyjaśniaj, co robiłeś w danej rundzie.
  • Nikomu nie ufaj. Każdy może być sabotażystą!
  • Pomijaj głosowanie, jeśli nie masz pewności, kto jest sabotażystą.
  • Jeżeli jesteś absolutnie przekonany, że ktoś jest sabotażystą, podziel się tym przekonaniem.
  • Nie pozwól sabotażystom obrócić Twoich słów przeciwko Tobie.
Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona Następna strona
Spis treści: