Among US – jak być idealnym Impostorem

Nie bądź kompletnie cichy

Jak już wspominałam w poprzedniej części artykułu, nieudzielanie się podczas rozmów między rundami w Among Us może się wydać innym podejrzane. Zatem, nie zawsze czekaj, aż ktoś zada Ci pytania jako pierwszy. Raz na jakiś czas staraj się przejąć inicjatywę, wytykając błędy w rozumowaniu innych, to, że ktoś w konkretnej sytuacji nie ma alibi, to że nikt nie widział ich przez całą rundę. Uważaj jednak, gdy zamierzasz mówisz kłamstwa. Kłam tylko wtedy, gdy jesteś absolutnie pewny, że nikt nie zarzuci Ci, że kłamiesz, a nawet jeśli Ci to zarzuci, nikt inny nie będzie w stanie przyznać mu racji. Także odpowiadając na pytania innych kłam umiejętnie.

Wypowiadaj się ze spokojem i pewnością

Jeżeli podczas rozmów w Among Us będziesz na kogokolwiek krzyczał, nikt nie weźmie Cię na poważnie. Jeśli będziesz to robił, istnieje szansa, że jeszcze bardziej wydasz się pozostałym Impostorem. Podnieś głos tylko wtedy, jeżeli wcześniej ktoś podniesie go na ciebie. Poza tym, wypowiadaj się o tym, gdzie byłeś i co robiłeś w konkretnej rundzie z pewnością. Brak tej pewności będzie wskazywał na to, że coś kręcisz i być może kłamiesz.

Lenovo Legion

Naucz się, jak być Crewmatem

Rzecz jasna, aby umiejętnie naśladować Crewmate’a, najpierw musisz nauczyć się, jak grać Crewmatem. Dlatego jeśli rzut kostką sprawia, że często jesteś członkiem załogi, a nie sabotażystą, nie złość się. Dzięki temu zyskujesz więcej okazji ku temu, by poznać dokładnie zadania do wykonania na każdej mapie i rozgrywkę z perspektywy protagonistów. W oparciu o te doświadczenia będziesz lepiej wtapiał się w tłum jako antagonista.

Lenovo Legion

Sabotuj w odpowiednich chwilach

Impostorzy mają w Among Us do dyspozycji kilka specjalnych umiejętności. Pierwsza, która aktywuje się w określonym momencie po rozpoczęciu każdej rundy i po określonym czasie od jej ostatniego użycia, to umiejętność pozwalająca na zabicie innego gracza. Aby z niej skorzystać, wystarczy podejść do innego gracza i nacisnąć na ekranie przycisk „Kill”. Druga z umiejętności pozwala na sabotowanie określonych punktów na mapie. Po kliknięciu w nią wyświetli się Wam mapa z miejscami, które w których można dokonać sabotażu. W ten sposób, po prostu klikając na mapie, można na przykład wyłączyć światło, wywołać awarię reaktora lub pozamykać różne drzwi. Niemniej, w każdym z tych miejsc sabotaż również można wykonać tylko raz na jakiś czas.

Lenovo Legion

Ze względu na ograniczenia czasowe pod względem możliwości korzystania z umiejętności zabójstwa i sabotażu, jako Impostor musisz sabotować nie za wcześnie i nie za późno. Przede wszystkim, nie sabotuj od razu po rozpoczęciu rundy, bo wówczas i tak nie możesz nikogo zabić. Szczególnie bezużyteczne zdaje się wyłączenie po rozpoczęciu rundy światła.

Inne istotne wskazówki

  • Gdy zamierzasz zabić, upewnij się, że w pobliżu nie ma świadków.
  • Wspieraj graczy, którzy oskarżają o zabójstwa niewłaściwe osoby.
  • Jeśli to możliwe, miej dobre alibi.
  • Nie bądź pacyfistą. Jeśli możesz zabijaj. Im więcej członków załogi żyje, tym większe ich szanse na wygraną.
  • Jeżeli spora ilość graczy stoi w tym samym miejscu, nie bój się zabić jednego z nich. Pozostali nie będą w stanie stwierdzić, kto z nich zabił. 
Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona
Spis treści: