Kody błędów w Among Us. Co oznaczają i jak je naprawić?

Kody błędów w Among Us. Co oznaczają i jak je naprawić?

Among Us zyskuje na popularności nie tylko na Twitchu. Po niezależną społeczną grę dedukcyjną studia Innersloth coraz częściej sięgają polscy gracze. Drugi poradnik naszego autorstwa dotyczy błędów w grze i prezentuje skuteczne sposoby na to, by sobie z nimi poradzić.

Nasz poradnik dla początkujących do gry Among Us cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno czytelników serwisu Lenovo Gaming, jak i fanów marki Lenovo Legion na Facebooku. Nic dziwnego, bowiem długie godziny przy tej wcale już nie najnowszej grze indie w ostatnim czasie spędzają gracze z całego świata. Z tej właśnie okazji postanowiliśmy przygotować kolejny tekst na jej temat.

W niniejszym poradniku znajdziecie wszystkie najczęściej występujące błędy w Among Us. Wytłumaczymy skąd się biorą i jak je naprawić - o ile oczywiście da się to zrobić.

Jak naprawić błędy w Among Us?

1. You Disconnected from the Server

"Reliable packet 1 (size=16) error was not ack’d after" - to chyba najpowszechniej występujący w Among Us błąd. Jak przystało na grę wieloosobową, błędy połączenia z serwerem mogą niestety pojawiać od czasu do czasu. Błąd ten powoduje niemożliwość dołączenia do gry. Z czego wynika? Przeważnie powodem są przeciążone lub wyłączone serwery.

Lenovo Legion

Rozwiązanie problemu? Bardzo proste. Zmiana regionu serwerów powinna wystarczyć. Alternatywą jest skorzystanie z VPN lub ponowna próba połączenia z serwerami gry... po kilkudziesięciu minutach lub kilku godzinach.

2. You Disconnected from the Server

"Reliable packet 1 (size=15) error was not ack’d after" - błąd niemal identyczny, ale wynikający wyłącznie z przepełnienia serwerów. Ponownie, rozwiązaniem jest zmiana regionu, VPN lub odrobina cierpliwości i nawiązanie połączenia.

3. The game you tried to join is full. Check with the host to see if you can join next round

Gra, do której chcesz się połączyć jest pełna lub... serwer tylko tak uważa.

Rozwiązanie? W pierwszym z przypadków pozostaje znaleźć inną grę. Jeśli natomiast chcesz grać ze znajomymi i wiesz, że gra nie jest pełna, próbuj połączyć się do skutku.

Lenovo Legion

4. The game you tried to join already started. Check with the host to see if you can join next round

Scenariusz podobny do tego opisanego w przypadku numer 3. Gra mogła już się rozpocząć. Jeśli wiesz, że się nie rozpoczęła, próbuj do niej dołączyć do skutku.

5. You disconnected from the server. Could not send data as a SocketException occurred: Network is unreachable

Błąd ten występuje ponoć czasem w trakcie korzystania z mobilnej wersji gry i używania danych pakietowych. Połączenie się z siecią Wi-Fi powinno go wyeliminować.

6. The Among Us matchmaker is full. Please try again in a few minutes!

Serwery są przeładowane. Solucją jest cierpliwość lub zmiana regionu serwerów.

Lenovo Legion

7. You disconnected from the server. Sent # pings that remote has not responded to

Czy z Twoim połączeniem internetowym na pewno wszystko jest w porządku? Upewnij się, że nie jest ono zrywane, a ping nie jest bardzo wysoki. Komunikat ten wyświetlany jest w sytuacji, kiedy serwer gry nie może połączyć się z klientem gry po stronie gracza. Włącz stronę internetową Speedtest lub inną i przeprowadź test połączenia - powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

8. Forcibly disconnected because: ReliablePacketWithoutResponse

Problem analogiczny do opisanego w punkcie 7. Remedium jest identyczne: sprawdź czy po Twojej stronie internet aby na pewno działa prawidłowo.

9. You are Running an Older Version of the Game

O dziwo wcale nie chodzi o to, że korzystacie z przestarzałej wersji gry! Komunikat ten wyświetla się czasem w sytuacji, w której podczas łączenia się z grą ta niespodziewanie postanowi zmienić Wasz region. Rozwiązaniem wcale nie jest aktualizacja gry.

Lenovo Legion

Udajcie się do folderu %appdata% (wpiszcie tę frazę w wyszukiwarce Windows 10), a następnie \..\LocalLow\Innersloth\Among Us i usuńcie plik serverInfo2. Alternatywnie możecie sprawdzić integralność plików gry na Steam. Zrobicie to klikając prawym przyciskiem myszy na grę Among Us w Waszej bibliotece, a następnie wybierając Właściwości -> Pliki Lokalne -> Sprawdź spójność plików gry.

Napotkaliście na jakieś inne błędy, które powinniśmy dodać do tej listy?

Opublikowano przez: Anna