Jak wgrać własne emoji na serwer Discord - poradnik

Jak wgrać własne emoji na serwer Discord - poradnik

Discord to świetna platforma. Nie dość, że ten po prostu świetnie wygląda, to oferuje całe mnóstwo przydatnych funkcji, które sprawiają, że zdecydowanie przeważa on pod względem użyteczności nad innymi komunikatorami głosowymi. Dość istotną cechą Discorda jest też możliwość obszernej personalizacji własnych serwerów.

Jeśli posiadacie na Discordzie własny serwer, możecie zmienić jego ikonę na dowolny obrazek znaleziony w Internecie, nazwać go tak, jak sobie życzycie, wgrać do niego boty, które ułatwią jego kontrolę czy posłużą, na przykład, za radio, otworzyć w jego ramach wiele różnych kanałów głosowych i czatów tekstowych, nadać jego członkom przeróżne role, i nie tylko. Co ciekawe, na serwer możecie też wgrać własne emoji, których sam Discord nie oferuje. Dzięki niniejszemu poradnikowi dowiecie się, jak to zrobić.

Wgrywanie własnych emoji na serwer Discord

Rzecz jasna, aby móc wgrać na serwer własne emoji, musicie być tego serwera właścicielem lub administratorem. Jeśli ten warunek spełniacie, wykonajcie poniższe kroki:

  1. Otwórz aplikację Discord.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę serwera.
  3. Zjedź kursorem do opcji Ustawienia serwera.
  4. Z wysuniętej listy wybierz „Emoji”.
Lenovo Legion
  1. W menu ustawień związanych z emoji kliknij w baner z napisem „Przesyłanie emoji”.
Lenovo Legion
  1. Wybierz z dysku komputera obraz lub obrazy, które mają zostać emoji na serwerze. Rozmiar każdego z nich nie może przekraczać 256 kB. Ich nazwy muszą mieć na natomiast co najmniej 2 znaki i mogą zawierać tylko znaki alfanumeryczne i znaki podkreślenia.

Co istotne, na serwer możecie wgrywać też emoji w formie gifów. Niemniej jednak, z animowanych emoji będą mogły korzystać tylko te osoby, które posiadają Discord Nitro. Poza tym, jeśli nie posiadacie subskrypcji Nitro, będziecie mogli wgrać na serwer nie więcej niż po 50 zwykłych i animowanych emoji. Trzeba jednak przyznać, że i tak jest to dość wysoki limit, dający duże pole do popisu.

Warto wspomnieć, że po wgraniu emoji na serwer Discord, każde z nich automatycznie otrzyma alias, wpisanie którego na czacie zaowocuje pojawieniem się emoji. Domyślnie ten alias wygląda dokładnie tak, jak nazwa wgranego obrazu lub pliku gif. Można go jednak zmienić, klikając w odpowiedni box obok wgranego emoji.

Lenovo Legion

Po wgraniu emoji na serwer każde z nich będzie od razu gotowe do użycia. Jeśli sobie tego życzycie możecie dowolne emoji usunąć. Wystarczy że klikniecie w ikonę czerwonego iksa w prawym górnym rogu sekcji poświęconej konkretnemu emoji na liście wgranych obrazów i plików gif.

Lenovo Legion

Opisany powyżej proces prezentuje się niemal tak samo na komputerach osobistych oraz na urządzeniach mobilnych. Gorąco zachęcam Was do wypróbowania go! Naprawdę warto.

Opublikowano przez: Anna