Jak dodać boty na serwer Discord – poradnik

Jak dodać boty na serwer Discord – poradnik

Discord to świetny komunikator, który wbrew pozorom jest użyteczny nie tylko dla graczy. Pozwala on każdemu zakładać własne serwery, na które można zapraszać mnóstwo osób. Jeżeli założyliście swój serwer, być może chcecie zainstalować na nim bota lub kilka botów, zwłaszcza jeśli serwer ten stał się dość tłoczny. Z niniejszego poradnika dowiecie się, jak to zrobić.

Czym są boty stworzone z myślą o Discordzie?

Boty to swego rodzaju add-ony do serwerów Discord, pisane z pomocą przeróżnych języków programowania. Boty mogą pełnić na Discordzie mnóstwo funkcji – tworzyć system rankingowy, odtwarzać muzykę, automatyzować proces moderacji, i nie tylko. Dlatego naprawdę warto rozważyć dodanie kilku z nich na własny serwer.

Jeżeli kiedyś dołączyłeś na jakiś serwer Discord, bardzo możliwe, że spotkałeś tam przynajmniej jednego bota. Boty wyświetlane są na serwerze na liście aktywnych użytkowników. Zawsz towarzyszy im oznaczenie, które mówi, że są właśnie botami, a nie zwykłymi użytkownikami.

Większość botów zaprojektowano z myślą, aby te działały na serwerze przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Poza tym, można komunikować się z nimi za pomocą specjalnych komend tekstowych. Komendy te aktywują konkretne fragmenty ich kodu, sprawiając, że boty wykonują pożądane zadanie.

Gdzie znaleźć boty dla Discorda?

Jeżeli posiadasz wiedzę na temat programowania, możesz stworzyć własnego bota i dodać go na serwer Discord. W przeciwnym wypadku będziesz musiał sięgnąć po boty, które już istnieją.

Boty można znaleźć na wielu dedykowanym im stronach internetowych. Najpopularniejsze z tych serwisów to top.gg, Discord Bot List oraz Bots on Discord. Na ich łamach boty można wyszukiwać na podstawie największej popularności, lub poszczególnych pożądanych funkcjonalności.

Lenovo Legion

Listę najlepszych i najciekawszych botów przedstawimy Wam innym razem, a teraz sprawdźcie się, jak tak w zasadzie te boty na swoim serwerze zainstalować.

Jak dodać boty na własny serwer Discord?

Jak dodać boty na własny serwer Discord?

  1. Jak dodać boty na własny serwer Discord?
  2. Udaj się na jedną z wymienionych stron agregujących boty i zaproś wybranego bota na serwer, klikając w napis Add Bot, Add to Server lub Add to Discord.
  3. Po zaproszeniu bota na serwer zostaniesz przeniesiony na stronę Discorda, do ekranu logowania. Zaloguj się na swoje konto.
  4. Wybierz serwer, do którego bot ma zostać dodany.
Lenovo Legion
  1. Wybierz uprawnienia, które bot ma uzyskać na Twoim serwerze. Jeżeli nie chcesz przekazać mu jakiegoś uprawnienia, odznacz je.
Lenovo Legion
  1. Ukończ weryfikację reCAPTCHA.

Bot na serwerze Discord – konfiguracja

Co zrobić gdy bot zostanie zainstalowany na Twoim serwerze Discord? Większość botów automatycznie przypisuje sobie nową rolę. Aby sprawdzić jaką, wystarczy prze klikniesz prawym przyciskiem myszy w ikonę serwera, najedziesz kursorem na Ustawienia serwera i z wysuniętego menu wybierzesz Role. Jeżeli chcesz zmodyfikować uprawienia Bota, możesz to zrobić właśnie tutaj.

Wiele botów posiada własne strony internetowe, które informują, jak z konkretnego bota korzystać. Z pewnością warto taką stronę znaleźć i sięgnąć po zawarte na niej wskazówki. Niektóre zaawansowane boty, takie jak MEE6, można kontrolować bezpośrednio z ich stron internetowych. Te potrafią oferować naprawdę rozbudowane opcje.

Lenovo Legion

Jeżeli nie wiesz, jak obsłużyć jakiegoś bota, wpisz na czacie na swoim serwerze komendę !help. Ta zwykle powoduje wyświetlenie przynajmniej komend obsługiwanych przez bota.

Jak odinstalować bota z serwera Discord?

Jeżeli któryś z zainstalowanych botów nie przypadł Ci do gustu, możesz go rzecz jasna usunąć. Aby to zrobić, wystarczy znaleźć bota na liście użytkowników po prawej stronie okna Discorda. Następnie kliknij w tę ikonę prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Wyrzuć [nazwa bota]. Jak widać, to niebywale proste.

Opublikowano przez: Anna