Poradnik do League of Legends - kiedy wrócić do bazy?

9. Nie zapominaj o wrogich bohaterach

Twój lane to nie tylko miniony i wieże - to także groźny bohater kontrolowany przez oponenta. Z czasem poznasz słabości każdego z nich i będziesz wiedział kiedy atakować, a kiedy się wycofać. Pamiętaj, że głównym zadaniem i podstawowym generatorem złota jest dobijanie minionów. Nie daj się odciągnąć od tego zadania wrogiemu bohaterowi i jednocześnie staraj się uniemożliwić jemu możliwość uzyskania kończącego ciosu na sojuszniczych jednostkach. Zagrywki tego rodzaju określane są jako "poking" - w sytuacji, gdy nie odniesiesz obrażeń w trakcie ataku oraz "trading", gdy Twój bohater zostanie ranny.

LOL

10. Wracaj do bazy we właściwym momencie

Podstawowym błędem wielu początkujących graczy jest wracanie do bazy w nieodpowiednim momencie. Teleport do bazy i powrót na pole walki pochłaniają naprawdę dużą ilość cennego czasu, którą wprawny przeciwnik wykorzysta do uzyskaniu przewagi na polu bitwy. Kiedy wracać do bazy w League of Legends? Są tak naprawdę dwa dobre momenty. Pierwszy: gdy uzbieraliście złoto na cenny przedmiot, który pomoże ulepszyć Waszego bohatera. Drugi: chwilę po tym jak zabijecie przeciwnika i poprowadzicie Wasze miniony do uszkodzenia lub zniszczenia wrogiej wieży. Przeciwnik w oczekiwaniu na "zrespienie się" swojego bohatera da Wam dostatecznie dużo czasu, abyście spokojnie wrócili z bazy wyleczeni do pełni zdrowia, z ewentualnymi nowymi przedmiotami.

11. Nie walcz za wszelką cenę

Ucieczka jest często najlepszym wyjściem z sytuacji. Lepiej się wycofać, niż feedować przeciwnika. Jeśli nie jesteście pewni wygranej lub atakuje Was dwóch bohaterów na raz, a sami pozostajecie bez wsparcia, lepiej ratujcie skórę. Nie ma nic gorszego niż "feedowanie" przeciwnika, czyli oddawanie mu w prosty sposób inicjatywy na swoim torze. Pamiętajcie, że każda Wasza śmierć powoduje przelanie na konto zabójców pokaźnej sumki złota. Poza tym, zgon Twojego bohatera może sprawić, że do walki sojusznicza drużyna przystąpi w 4-osobowym składzie i zostanie zmiażdżona przez 5-osobowy team przeciwny. Swoją drogą: nigdy nie wdawaj się w walkę drużynową, jeśli przeciwna drużyna jest liczniejsza (chyba, że jej przedstawiciele mają niemal puste paski zdrowia)!

LOL

12. NIGDY się nie poddawaj

Nie ma nic gorszego od graczy marudzących na widok sojuszniczego bohatera, który ginie jako pierwszy w grze. To nie koniec świata! Historia zna wiele przypadków drużyn, które w skrajnie beznadziejnej sytuacji potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Macie w drużynie osobnika, który radzi sobie gorzej? Pomóżcie mu, zamiast frustrować się jego umiejętnościami. Nigdy nie odpuszczajcie przeciwnikowi podczas wciąż trwającej rozgrywki. Nawet, gdy Twoja drużyna znajduje się w skrajnie beznadziejnej sytuacji, jednemu z graczy drużyny przeciwnej może zabraknąć prądu... ;)

Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona
Spis treści: