Poradnik do League of Legends - kultura przede wszystkim!

4. Bądź kulturalny i zawsze zachowuj spokój

LOL to gra drużynowa. Jeśli nie będziesz potrafił się dogadać ze swoją drużyną, jesteś skazany na porażkę. Niestety, w LOLu nie brakuje graczy toksycznych, ale nie ma sytuacji usprawiedliwiającej dołączenia do tego niechlubnego grona osób. Jeśli widzisz, że członkowie drużyny się kłócą, staraj się zażegnać spór i ich uspokoić. Bardzo często gracze reagują impulsywnie na drobnostki, na co warto reagować opanowaniem i zdrowym rozsądkiem. Zawsze zachowuj się kulturalnie i nigdy nie wyzywaj innych graczy. Twoja uprzejmość może uskrzydlić drużynę i zadecydować o zwycięstwie.

LOL

5. Kopiuj buildy najlepszych

Jeśli zdecydowałeś się już na doskonalenie umiejętności gry określoną postacią, poznaj ją na wylot. Zapoznaj się z jej mocnymi i słabymi stronami oraz zobacz jakie przedmioty kupować i w jakiej kolejności. Nie ma sensu przecierać ścieżek, które zostały już kiedyś przetarte. Zaufaj profesjonalistom i e-sportowcom i staraj się naśladować to, w jaki sposób rozwijają swoich bohaterów w trakcie rozgrywki. W kopiowaniu nie ma niczego złego - jest to jeden ze środków pozwalających osiągnąć upragniony sukces.

6. Regularnie ustawiaj wardy w strategicznych miejscach mapy

Dobre rozeznanie mapy i wgląd w to, co planuje przeciwnik, to absolutna podstawa. Wardy rozmieszczane w strategicznych punktach mapy pozwolą zorientować się w sytuacji i określić co zamierza zdziałać bohater kierowany przez oponenta. Wardy pozwalają także uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia w postaci zasadzki. Ward postawiony przy smoku lub Baronie pomaga na bieżąco kontrolować poziom życia członków drużyny przeciwnej i umożliwia zaatakowanie jej w najkorzystniejszym momencie. Zawsze, gdy tylko masz odrobinę złota, kupuj wardy!

LOL

7. Oglądaj e-sportowców i utalentowanych streamerów

Nie ma lepszego sposobu na wyrobienie prawidłowych nawyków i poznanie ciekawych taktyk, niż oglądanie w akcji najlepszych. W dobie popularności serwisów takich jak Twitch, podglądanie zawodowców jest prostsze, niż kiedykolwiek. Jeśli akurat nie jest prowadzona żadna transmisja z LOLa, udaj się na YouTube i obejrzyj ciekawe spotkanie z jednego z ostatnich turniejów.

8. Oglądaj powtórki swoich gier i analizuj błędy

Powracanie do rozegranych już wcześniej gier to doskonała metoda na wyeliminowanie często powtarzających się błędów. W League of Legends po zakończonym meczu wystarczy kliknąć na ikonę pobierania w prawym górnym rogu ekranu (obok zaawansowanych szczegółów). Powtórki można również znaleźć na ekranie historii gier. Gdy już pobierzesz plik powtórki (.rofl), napis na przycisku powinien zmienić się na „Obejrzyj powtórkę”. Kliknij ten przycisk, by uruchomić powtórkę. Powtórki są ważne przez cały czas trwania cyklu danej wersji gry, czyli wygasną, gdy zainstalujesz kolejnego patcha. Na przykład jeśli gracz korzystał z gry w wersji 7.1, będzie mógł oglądać powtórki do momentu premiery wersji 7.2.

Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona Następna strona
Spis treści: