Skróty klawiszowe, które powinien znać każdy gracz

Skróty klawiszowe, które powinien znać każdy gracz

Znajomość skrótów klawiszowych usprawnia pracę na komputerze i pozwala oszczędzać cenny czas. Biegłość w obsłudze klawiatury przekłada się także często na większą efektywność w grach. Lenovo Legion prezentuje listę 25 skrótów klawiszowych, które każdy powinien znać.

Skróty klawiszowe to wiele więcej, niż tylko wciskanie popularnych kombinacji Ctrl + C i Ctrl + V (pozdrawiamy uczniów i studentów). Niejednokrotnie odpowiedni skrót klawiszowy pozwoli Wam błyskawicznie przejść z okna gry do Windowsa, zamknąć niereagujący na polecenia proces, czy też szybko wyszukać jakiś wyraz w długim tekście. Co ciekawe, oprogramowanie nowoczesnych klawiatury dla graczy, oferuje często funkcję nagrywania makr, pozwalających zarejestrować dowolną kombinację klawiszy i aktywować ją pojedynczym klawiszem.

Skróty klawiaturowe

Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard

Lenovo Legion prezentuje listę 20 skrótów klawiszowych, które przydadzą się nie tylko graczom, ale wszystkim użytkownikom komputerów.

1. Ctrl + Shift

Dlaczego naciskając literę Z wyskakuje Y i na odwrót? Cóż, jest to wyjątkowo kłopotliwa sytuacja w chwili, gdy musicie porozumiewać się ze swoją drużyną na czacie. Problem polega na tym, że zmieniliście nieopatrznie układ klawiszy, wciskając jednocześnie klawisze Control i Shift. Wciśnijcie je ponownie, aby przywołać klawiaturę do porządku.

2. Alt + Tab

Chcecie błyskawicznie zminimalizować okno z grą i wyświetlić pulpit systemu Windows lub inne okno otwarte w tle? Wciśnijcie przycisk Alt i trzymając go naciśnijcie przycisk Tab. Domyślnie, przeniesieni zostaniecie na pulpit. Jeśli jednak trzymać będziecie cały czas przycisk Alt, to kolejne aktywacje klawisza Tab poskutkują przełączenie się między kolejnymi otwartymi oknami – to bardzo przydatna kombinacja w chwili, gdy streamujecie jakąś grę i chcecie szybko przełączyć się pomiędzy uruchomionymi programami.

3. Alt + F4

Jeśli chcecie błyskawicznie zamknąć okno systemowe lub spróbować zamknąć grę, która przestała odpowiadać na polecenia (nie zawsze jest to możliwe za pomocą tej metody), wciśnijcie tę kombinację klawiszy.

4. Ctrl + Alt + Del

Gdy gra zdaje się nie odpowiadać na Wasze polecenia, ze słuchawek przestał odtwarzać się dźwięk lub zapętlił się, wduście trzy przyciski należące do tak zwanej "świętej trójcy". Ctrl + Alt + Del aktywowane jednocześnie wyświetlą panel administracji systemem, z poziomu którego wyłączyć możecie proces, który przestał działać lub dowolny inny.

Skróty klawiaturowe

5. Ctrl + kółko myszki

Wciśnięcie klawisza Control i ruch scrollem myszki spowoduje powiększanie i zmniejszanie tekstu w oknie, nad którym znajduje się kursor.

6. Ctrl + D

Znaleźliście fajny build dla postaci w Waszej ulubionej grze? A może odwiedziliście stronę z ciekawym poradnikiem? Powyższa kombinacja klawiszy pozwoli Wam błyskawicznie dodać stronę do zakładek. Uwaga: działa w każdej przeglądarce internetowej.

Następna strona
Spis treści: