Forspoken - 5 trików, które uprzyjemnią Ci rozgrywkę

Forspoken - 5 trików, które uprzyjemnią Ci rozgrywkę

Forspoken to gra, które nie pod każdym względem zadowoliła graczy. Zadowoliła ich natomiast pod względem charakteru rozgrywki i jej dynamiki. Co jednak ciekawe, Forspoken zawiera wiele opcji, które pozwalają tę rozgrywkę nieco bardziej uprzyjemnić. Przekonaj się, o jakich opcjach mowa, jak je aktywować i w jaki sposób wpłyną one na doświadczenia płynące z zabawy.

Automatyczne podnoszenie przedmiotów

Tak jak w przypadku każdej gry RPG, w Forspoken podnoszenie i zbieranie przedmiotów jest ważną częścią rozgrywki. Z czasem podnoszenie jednak każdego przedmiotu i każdego łupu pozostawionego przez przeciwnika poprzez klikanie może się po prostu znudzić. Na szczęście możemy sprawić, że wszelkie przedmioty będą wpadać do naszego ekwipunku automatycznie, bez korzystania z żadnych przycisków. Wystarczy włączyć odpowiednią opcję w ustawieniach gry.

Lenovo Legion

Automatyczne otwieranie skrzyń

Podczas zabawy w Forspoken można natrafić na zdobione skrzynie skrywające walutę gry – Stare Monety. Skrzynie te są jednak zamknięte, a otworzenie każdej z nich wymaga rozwiązania zagadki. Chociaż zagadki są ciekawe i stanowią swego rodzaju wyzwanie, z czasem mogą zacząć męczyć, zwłaszcza że jest ich całe mnóstwo. Każdy, kto ma taką potrzebę, może jednak aktywować w ustawieniach gry opcję pomijania zagadek i automatycznego otwierania skrzyń.

Sposób na obrażenia przy upadku

Jeśli skoczymy w Forspoken z wysoka, główna bohaterka gry, czyli Frey, nie zginie, ani nie dozna żadnych obrażeń. Utraci ona jednak sporo wytrzymałości, co poważnie wpłynie na dalszą zabawę. Konsekwencjom upadku z wysoka można na szczęście w Forspoken w sprytny sposób zapobiec Wystarczy, że tuż przed uderzeniem w ziemię gracz wykona atak lub jakąkolwiek inną akcję. Czynność ta sprawi, że utrata wytrzymałości będzie dosłownie zerowa.

Lenovo Legion

Automatyczne przełączanie się między zaklęciami wsparcia

Niestety, wiele użytecznych opcji domyślnie jest w Forspoken wyłączonych. Wielu graczy nawet nie wie, jak bardzo mogłoby sobie ułatwić rozgrywkę, włączając niektóre z nich. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji ukrytych w menu jest funkcja automatycznego przełączania się między zaklęciami wsparcia. Dzięki niej nie musimy sami przełączać się z zaklęć, które czekają na odnowienie, na te, których od razu możemy użyć. Zatem, oszczędzamy sobie stresu podczas walk z przeciwnikami w sytuacji, gdy musimy się szybko uleczyć.

Lenovo Legion

Wykorzystywanie słabości przeciwników

Każdy typ przeciwnika w Forspoken wyróżnia się odpornością na konkretny typ magii, ale posiada też pewne słabości. Te słabości możemy wykorzystywać, aby zadawać przeciwnikom większe obrażenia i pokonywać ich szybciej. Ale skąd mamy wiedzieć, jakie są słabości danego przeciwnika? Słabości te poznamy, jeżeli zeskanujemy wroga z użyciem naszej bransolety.

Lenovo Legion

To jak zamierzasz z powyższych porad i opcji skorzystać? Na pewno warto.

Opublikowano przez: Legion