Plecak dla gracza - jak wybrać ten najlepszy?

Plecak dla gracza - jak wybrać ten najlepszy?

Plecak gamingowy, plecak dla gracza, czy też plecak na laptopa (to wszystko synonimy), jest akcesorium o wiele bardziej uniwersalnym, niż mogłaby na to wskazywać jego nazwa. Dlaczego mając laptopa warto kupić specjalny plecak i dlaczego warto rozważyć jego zakup nawet wtedy, gdy nie macie jeszcze notebooka?

Plecaki na laptopy wbrew swojej nazwie nie służą wyłącznie do przenoszenia laptopów oraz związanych z nimi akcesoriów. Oczywiście, zapewniają one notebookom odpowiedni poziom ochrony, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich na co dzień w szkole, czy też podczas górskich wędrówek. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Wam wybrać plecak dostosowany do Waszych potrzeb - modele potrafią się między sobą dość mocno różnić!

Za przykład w niniejszym artykule stawiamy dwa nasze plecaki - ultralekki Lenovo B5650-WW Backpack oraz zapewniający maksymalną ochronę Lenovo Legion Y Gaming Armored Backpack B8270.

Lenovo Legion Lenovo Legion

Jak dużego laptopa pomieści plecak?

Oto pierwsze pytanie, na które powinniście poznać odpowiedź, zanim zdecydujecie się na zakup wymarzonego plecaka. Wbrew pozorom nie jest to sprawa oczywista, bowiem różne modele plecaków posiadają diametralnie różne od siebie rodzaje kieszeni, czego nie zawsze świadomi są kupujący. Dla przykładu, Lenovo B5650-WW Backpack zmieści laptopa o przekątnej 15.6-cala, co jest standardem w przypadku tego rodzaju plecaków.

Lenovo Legion

Stosunkowo rzadko projektuje się plecaki z myślą o większych, mniej popularnych urządzeniach. Jeśli korzystacie z laptopa o przekątnej 17.3-cala, to dobrym rozwiązaniem będzie nasz pojemniejszy plecak Lenovo Legion Y Gaming Armored Backpack B8270. Jego komora na laptopa wykonana została ze specjalnego tworzywa, które bez problemu zapewni ochronę także mniejszym konstrukcjom - 15.6-, czy nawet 14- i 13.3-calowym.

Lenovo Legion

Plecak ultralekki czy ultrafunkcjonalny?

Mniejszy z plecaków marki Lenovo stawia na niską wagę. Oferuje graczom konstrukcję dwukomorową, choć łączna liczba mniejszych i większych kieszeni w plecaku to aż 7. W plecaku o takich gabarytach bez problemu zmieścicie laptopa, ładowarkę, myszkę, słuchawki, a zostanie w nim jeszcze miejsce na zeszyty i książki szkolne.

Lenovo Legion

Jeśli nie przeszkadza Wam nieco większa waga, to powinniście się zainteresować Lenovo Legion Y Gaming Armored Backpack B8270. Dlaczego? Cóż, w tym plecaku zmieścicie pół swojego pokoju. No, prawie! Ten trzykomorowy plecak posiada łącznie aż 16 różnego rodzaju kieszeni! Dzięki temu zmieścicie w nim jednocześnie laptopa, ładowarkę, tablet, słuchawki, myszkę, a nawet... niewielkich rozmiarów klawiaturę mechaniczną. Oprócz tego do plecaka "wejdą" bez problemu także szkolne zeszyty lub kilka ubrań, jeśli postanowicie wybrać się na jakiś dłuższy wypad ze znajomymi.

Lenovo Legion
Opublikowano przez: Lenovo Legion
Następna strona
Spis treści: