Inne programy, które warto zainstalować

Pakiet biurowy

Niezależnie od tego jaką posiadacie pracę, pakiet biurowy jest czymś, co przynajmniej raz na jakiś czas jest potrzebny każdemu – do napisania podania, CV, listu motywacyjnego, i nie tylko. Na rynku istnieje wiele pakietów biurowych, ale jakie polecamy my? Spośród tych darmowych na pewno warto wskazać Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.org) oraz LibreOffice. Na pierwszym miejscu dla nas jest jednak Office 365 Microsoftu, który jest wart swej ceny i który oferuje więcej funkcji oraz lepszą niezawodność.

Lenovo Legion

Komunikacja

Programy pozwalające na komunikację głosową przez Internet przydają się nie tylko tym osobom, które często grają w gry multiplayer, ale także tym, które po prostu chcą spędzić w jakiś sposób czas z tymi, z którymi nie mogą się spotkać. Spośród nich polecamy zainstalować Discorda, który posiada nowoczesny i prosty w obsłudze Interfejs, w przeciwieństwie do TeamSpeaka. Możecie w nim korzystać nie tylko z klasycznego czatu głosowego i tekstowego, ale także prowadzić w nim rozmowy wideo. Oczywiście, to oferuje również klasyczny Skype, ale ten jest dużo bardziej obciążający dla komputera.

Lenovo Legion

Przydatne narzędzia

Aby upewnić się, że Wasz komputer zawsze będzie działał szybko i sprawnie, warto raz na jakiś czas robić na nim porządki. Ułatwią Wam to takie programy jak AdwCleaner czy CCleaner, które na Wasz rozkaz automatycznie odnajdą wszystkie niepotrzebne lub niebezpieczne pliki oraz je usuną. W ten sposób poradzicie sobie z wszelakiego rodzaju adware wyświetlającymi niechciane programy, a także przypadkowo pobranymi toolbarami czy malware. Obydwa wspomniane programy są zarówno lekkie jak i proste w użyciu i trudno doszukać się w nich wad.

Lenovo Legion

Czego nie instalować na komputerze?

Jeżeli mielibyśmy wymienić jeden rodzaj programu, który mnóstwo osób niepotrzebnie instaluje na swoich komputerach, byłyby to antywirusy? Dlaczego? Nie dość, że Windows 10 posiada własny bardzo dobry, wbudowany antywirus – Windows Defender, to antywirusy, które można pobrać z Internetu zwykle poważnie wpływają na szybkość pracy sprzętu oraz rzadko oferują wystarczający poziom bezpieczeństwa. Na domiar złego, takie antywirusy potrafią po prostu wkurzać – swoimi ciągłymi, głośnymi powiadomieniami czy też fałszywymi ostrzeżeniami. Tak więc, nie korzystajcie z żadnych Avastów czy Kasperskych, a zamiast tego po prostu uważajcie w Internecie i nie pobierajcie podejrzanych plików z podejrzanych stron.

Lenovo Legion

To wszystkie programy, które naszym zdaniem powinniście zainstalować na nowym komputerze czy laptopie. Jeśli coś Waszym zdaniem pominęliśmy, dajcie znać w komentarzach.

Opublikowano przez: Rangarok
Poprzednia strona
Spis treści: