Obcy: Izolacja na Steamie za grosze! To doskonały i przerażający survival horror

Obcy: Izolacja na Steamie za grosze! To doskonały i przerażający survival horror

Obcy: Izolacja na Steam kosztuje obecnie 7,15 złotych i trudno jest znaleźć jakikolwiek powód, aby nie mieć tej gry w swojej bibliotece. Promocja potrwa jedynie do 28 kwietnia, do godziny 19:00 czasu polskiego. Przeceniona aż o 95% produkcja ma średnią pozytywnych recenzji na poziomie aż 92% i nie dzieje się tak bez powodu.

Alien: Isolation (Obcy: Izolacja) to niemalże powszechnie chwalona produkcja od Creative Assembly, która jest pierwszoosobowym horrorem, osadzonym w uniwersum Obcego. W grze gracze wcielają się w rolę Amandy, córki Ellen Ripley, która w 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części filmów trafia na kosmiczną stację handlową Sewastopol. Cel? Odnalezienie czarnej skrzynki pochodzącej frachtowca Nostromo.

W przeciwieństwie do serii gier Alien vs Predator, tutaj gracze są w zasadzie bezbronni w obliczu zagrożenia, którym jest tytułowy Xenomorph. Jedynym sposobem na uniknięcie wiszącej w powietrzu śmierci jest kreatywność - umiejętność korzystania z dostępnych kryjówek, często ucieczka, czasem odwrócenie odwagi stwora. Kolosalnym atutem tytułu jest rewelacyjnie zaprojektowana sztuczna inteligencja obcego, którego naprawdę trudno jest odróżnić od dysponującego naturalnymi instynktami łowcy ze szczytu łańcucha pokarmowego.

Lenovo Legion

Ostrzegamy: to nie jest propozycja dla osób o słabych nerwach. To jednocześnie najlepsza z gier ze świata Obcego i... być może jeden z najlepszych tytułów mijającej dekady. Z tej okazji po prostu trzeba skorzystać.

Opublikowano przez: Anna