Osobliwa zręcznościówka Pikuniku za darmo w Epic Games Store

Osobliwa zręcznościówka Pikuniku za darmo w Epic Games Store

Minął kolejny czwartek, a to oznacza kolejne ciekawe oferty w Epic Games Store. Co tydzień sklep rozdaje co najmniej jedną grę za darmo i tym razem jest nią Pikuniku, czyli nietypowa gra francusko-brytyjskiego studia Sectordub.

Pikuniku to zabawna i urokliwa dwuwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna, w której jako przedziwny dwunożny stwór przemierzamy kolejne etapy, rozwiązując proste zagadki i wchodząc w interakcje z całą plejadą interesujących postaci. Produkcja jest utrzymana w klimacie na tyle absurdalnym, że aż dziwi, iż nie jest to tytuł japoński.

O tym, z jak absurdalną grą mamy do czynienia, świadczy już sam jej opis, który brzmi następująco: „Pomóż osobliwym postaciom pokonać przeciwności, okryć konspirację establishmentu i rozpocząć rewolucyjkę w tej rozkosznej, dystopijnej przygodzie!”. Jak widać, Pikuniku jest produkcją osadzoną w kolorowym świecie, który nie jest tak kolorowy, jak mogłoby się wydawać.

Co ważne, Pikuniku jest grą całkiem nieźle ocenianą przez graczy. Wersja pecetowa cieszy się na Metacritic średnią krytyków na poziomie 73/100 i średnią zwykłych użytkowników na poziomie 6,2/10.

Pikuniku będzie dostępne do odebrania w Epic Games Store za darmo aż do 8 października, do godziny 17:00. W kolejnym tygodniu (8 – 15 października) sklep zaoferuje z kolei aż dwie bezpłatne gry – Abzu, o którym na łamach naszego serwisu niejednokrotnie wspominaliśmy, a także Rising Storm 2: Vietnam.

Opublikowano przez: Anna