Alien: Isolation i Hand of Fate 2 za darmo w Epic Games Store

Alien: Isolation i Hand of Fate 2 za darmo w Epic Games Store

Kolejny tydzień, kolejne darmowe gry w Epic Games Store. Tym razem sklep twórców Fortnite ma do rozdania dwa tytuły. Pierwszy to horror, który dogłębnie Was przerazi, zaś drugi to nietypowy „erpeg. Odbierzcie je, póki możecie.

Wspomniany przez nas horror, który przez ograniczony czas można odebrać nieodpłatnie w Epic Games Store to Alien: Isolation. Alien: Isolation (Obcy: Izolacja) jest niemalże powszechnie chwaloną produkcją od Creative Assembly, która jest pierwszoosobowym horrorem osadzonym w uniwersum Obcego. W grze gracze wcielają się w rolę Amandy, córki Ellen Ripley, która w 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części filmów trafia na kosmiczną stację handlową Sewastopol. Cel? Odnalezienie czarnej skrzynki pochodzącej frachtowca Nostromo.

W przeciwieństwie do serii gier Alien vs Predator, tutaj gracze są w zasadzie bezbronni w obliczu zagrożenia, którym jest tytułowy Xenomorph. Jedynym sposobem na uniknięcie wiszącej w powietrzu śmierci jest kreatywność - umiejętność korzystania z dostępnych kryjówek, często ucieczka, czasem odwrócenie odwagi stwora. Kolosalnym atutem tytułu jest rewelacyjnie zaprojektowana sztuczna inteligencja obcego, którego naprawdę trudno jest odróżnić od dysponującego naturalnymi instynktami łowcy ze szczytu łańcucha pokarmowego. Ostrzegamy: to nie jest propozycja dla osób o słabych nerwach. To jednocześnie najlepsza z gier ze świata Obcego i... być może jeden z najlepszych tytułów mijającej dekady. Z tej okazji po prostu trzeba skorzystać.

Kolejna gra w tej chwili dostępna w Epic Games Store za darmo to Hand of Fate 2. Hand of Fate 2 jest grą RPG studia Defiant Development, ale RPG niecodzienną, bo wzbogaconą elementami zaczerpniętymi z planszówek i karcianek. Zadaniem gracza jest w niej pokonywanie wyzwać tworzonych na podstawie kart zagrywanych przez magicznego przeciwnika znanego jako Rozdający.

Alien: Isolation oraz Hand of Fate 2 będzie można odebrać w Epic Games Store za darmo do 29 kwietnia, do godziny 17:00. Po tym terminie sklep będzie rozdawał kolejny tytuł – Idle Champions of Forgotten Realms.

Opublikowano przez: Anna