The Escapist za darmo w Epic Games Store

The Escapist za darmo w Epic Games Store

Jak wiadomo, co tydzień Epic Games Store rozdaje za darmo co najmniej jeden tytuł, a czasem nawet dwa lub trzy. Nie inaczej jest w tym tygodniu. Co tym razem możesz nie odpłatnie dodać do swojej biblioteki w platformie twórców Fortnite? Grę o nazwie The Escapist, która podbiła serca wielu graczy.

The Escapist to łączący elementy wielu gatunków – zręcznościówek, przygodówek, a nawet cRPG-ów i gier logicznych – symulator więźnia. W produkcji tej wcielasz się w rolę skazańca i wiedziesz normalne jak na więźnia życie w jednym z dostępnym w grze zakładów karnych. Rzecz jasna, Twoim celem w The Escapist jest dokonanie ucieczki z więzienia. Dlatego, w międzyczasie wykonywania codziennych prac, ćwiczenia, wchodzenia w interakcje z innymi więźniami czy spożywania posiłków, będziesz musiał przyglądać się otoczeniu, szukać luk w systemie bezpieczeństwa i nie tylko.

The Escapist cechuje się charakterystyczną, rozpikselowaną oprawą graficzną oraz widokiem z lotu ptaka. To dlatego, że stworzono go tak, aby nawiązywał on do 8-bitowych klasyków sprzed lat.

Studiem odpowiadającym za grę The Escapist jest Team 17 Software. W przeszłości to samo studio opracowało taki produkcje jak Superfrog, Body Blows, Alien Breed czy kultowe Wormsy. Co istotne, The Escapist posiada kontynuację – The Escapist 2, którą kupisz w Epic Games Store za 71,99 złotych.

The Escapist można odebrać w Epic Games Store bezpłatnie aż do 30 września, do godziny 17:00. Po tym czasie sklep będzie rozdawał za darmo znaną i lubioną strategiczną symulację – Europa Universalis IV.

Opublikowano przez: Lenovo Legion