W zeszłym tygodniu Epic Games Store pozwalał na odebranie za darmo dwóch różnych gier i tak samo jest w tym tygodniu. Jakie produkcje tym razem możesz dodać bezpłatnie do swojej biblioteki? Czy warto je wypróbować? Koniecznie się przekonaj.
Pierwsza z gier, które w tym tygodniu Epic Games Store oferuje za darmo, to Just Die Already. Jest to sandboksowa gra dla dorosłych i pełna czarnego humoru. Wcielamy się w niej w staruszka, który pragnie zamieszkać w luksusowym domu opieki. O miejsce w nim musimy zawalczyć, eksplorując otwarty świat, wykonując przeróżne zadania i wchodząc w interakcje z otoczeniem. Główny celem jest jednak eliminowanie innych staruszków, z pomocą przeróżnych sposobów.
„Just Die Already to gra z rozgrywką typu ‘piaskownica’, w której starsi ludzie sieją spustoszenie, stworzona przez twórców Goat Simulator. Masz dużo lat, a w sobie wiele złości. I właśnie wyrzucili Cię z domu spokojnej starości. Jak przeżyjesz w świecie, który czeka, aż w końcu umrzesz?”, czytamy w Epic Games Store.
Druga gra, którą możesz bezpłatnie dodać do swojej biblioteki, to Paradigm – surrealistyczna gra przygodowa typu point and click niezależnego twórcy Jacoba Janerki. Akcja tej produkcji osadzona jest w dziwnej i postapokaliptycznej wersji Europy Wschodniej. Wcielamy się w niej w mutanta, który jest nieudanym produktem firmy DUPA Corporation zajmującej się genetyczną hodowlą dzieci idealnych. Mutant ten został porzucony przez swoich twórców w opuszczonym, poradzieckim mieście. Tam nieoczekiwanie znalazł swoją pasję – muzykę i postanowił zostać największym twórcą muzyki elektronicznej. My musimy pomóc mu osiągnąć ten cel.
Obydwa omówione tytuły można odebrać w Epic Games Store za darmo od 28 kwietnia do 5 maja, do godziny 17:00. Po tym czasie w platformie bezpłatnie zostanie udostępniona przynajmniej jedna kolejna produkcja.